ΠΑΣας στα Γιάννενα

Αδιόρθωτη για ένα ακόμα ματς εμφανίστηκε η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι χάνοντας για τρίτη συνεχόμενη φορά από την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννενα, με 1-0. Ένας ΠΑΣ Γιάννενα που επιβεβαιώνει ύστερα από τα ματς του κυπέλλου, ότι έχει γίνει ο κακός δαίμονας του Παναθηναϊκού. Ο ΠΑΣ Γιάννενα, για ένα ακόμα παιχνίδι κυριάρχησε έναντι του αντιπάλου του και δίκαια έφτασε στη νίκη. Το γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ο Μιλιτσεάνου.

Ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να αλλάξει πολλά εάν θέλει να διεκδικήσει ένα από τα τέσσερα εισιτήρια τα οποία οδηγούν στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Αντίθετα ο ΠΑΣ Γιάννενα επιβεβαιώνει την ανοδική του πορεία, έχοντας τέσσερις νίκες στα τελευταία πέντε ματς.

Νίκη χρυσάφι για την ΑΕΛ μέσα στο Ηράκλειο, καθώς η τοπική ομάδα σε ένα ματς rodeo κέρδισε με 2-3 βάζοντας σε μπελάδες τον ΟΦΗ ο οποίος γνώρισε την 5η διαδοχική του ήττα και την 10η στα τελευταία 11 ματς. Το σκορ άνοιξε ο Στάικος μόλις στο 1ο λεπτό για να ισοφαρίσει ο Ντουρμισάι στο 29ο λεπτό με πέναλτι. Ο Ακούνα, γύρισε το ματς υπέρ των θεσσαλικών στο 63ο λεπτό. O Ντε Γκουζμάν, ισοφάρισε για τους κρητικούς από το σημείο του πέναλτι στο 74ο λεπτό. Ωστόσο η ΑΕΛ, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη καθώς στο 83 και πάλι ο Ντουρμισάι έβαλε μπροστά στο σκορ τους Λαρισαίους, εξασφαλίζοντας ένα τρίποντο “χρυσάφι”.

Στο Περιστέρι, Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1. Το σκορ άνοιξε ο Μανούσος μόλις στο 11ο λεπτό για να ισοφαρίσει για την ομάδα από την Αρκαδία ο Αλί Μπαμπά στο 81.