Δεν τα κατάφερε...

Ύστερα από δύο σερί εντός έδρας νίκες, ο Φωστήρας δεν κατάφερε να επεκτείνει το  σερί του,  καθώς ηττήθηκε με 2-1 από τον Χαραυγιακό στο αθηναϊκό ντέρμπι.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τέρμα του Παρασκευοπούλου. Μόλις στο 9ο λεπτό , ο Φωστήρας άγγιξε την ισοφάριση με την κεφαλιά του Μπερνιδάκη να καταλήγει στο δοκάρι.

Στη συνέχεια, ο Χαραυγιακός έφτασε πολύ κοντά στο 2-0, αρχικά με τον Παρασκευόπουλο, το πλασέ του οποίου πέρασε ελάχιστα άουτ και στη συνέχεια με τον Κασσιανό.

Ο Φωστήρας μπήκε πιο αποφασισμένος στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε κοντά στην ισοφάριση μέσου του Χαρίτου και κεφαλιά του Μπερνιδάκη, αμφότερες προσπαθείς πέρασαν λίγο άουτ.

Στο 80ο λεπτό ο Χαραυγιακός κέρδισε πέναλτι με τον Σόουζα, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ με δεύτερη προσπάθεια ο Κασσιανός.

Το γκολ της τιμής για την ομάδα του Ταύρου πέτυχε στο 88ο λεπτό ο Παληγεώργος.

Με την ήττα αυτή, ο Φωστήρας έπεσε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.